![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12757522
*
nr 1275 7522
Spegel
Sent 1800-tal. Höjd: 275 cm
Utrop:
2.800 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:53:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 21:28:37
1
2.200 kr
15/9 18:09:23
2
2.000 kr
15/9 18:09:23
1
2.200 kr (Budbetjänt)
15/9 18:09:54
2
2.800 kr
16/9 10:34:24
3
2.600 kr
16/9 10:34:24
2
2.800 kr (Budbetjänt)
16/9 10:34:33
3
3.000 kr
16/9 18:14:10
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1275 7522
Spegel
Sent 1800-tal. Höjd: 275 cm
Utrop: | 2.800 kr |
---|---|
Såld: | 3.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 21:28:37 | 1 | 2.200 kr |
15/9 18:09:23 | 2 | 2.000 kr |
15/9 18:09:23 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
15/9 18:09:54 | 2 | 2.800 kr |
16/9 10:34:24 | 3 | 2.600 kr |
16/9 10:34:24 | 2 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
16/9 10:34:33 | 3 | 3.000 kr |
16/9 18:14:10 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53